Torun: İşçi Ailelerini Maddi Olarak Mağdur Etmedik

7 March 2015
174 kez görüntülendi

Torun: İşçi Ailelerini Maddi Olarak Mağdur Etmedik
Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, 2014 yılındaMecidiyeköy‘deki Torun Center şantiyesinde meydana gelen asansör kazasında hayatını kaybeden işçilerin ailelerinin maddi olarak mağdur olmalarını önlediklerini belirterek, hukuki olarak ödemeleri gereken meblağların çok üzerinde ödemeler yaptıklarını ancak elbette manevi olarak bunun gidenleri geri getirmeyeceğini söyledi.
Torun, 10 işçinin 32’nci asansör içinde kattan düşerek hayatını kaybettiği kazanın bir iş adamı için asla duymak istemeyeceği bir haber olduğunu belirterek, işçilerle sürekli beraber olduklarını hatta kan bağı olan insanlarla bile bu kadar yakın olmadıklarını söyledi. Aile fertleri olarak gördüğü insanların böyle bir kazada yaşamını yitirmesinin bir iş adamı için hayat boyunca unutulmayacak bir acı olduğunu söyledi.
Faciaya ilişkin mahkeme sürecinin hala devam ettiğini belirten Torun, kusurluların, sorumluların cezalandırılmasından yana olduklarını, ayrıca çalışanların tamamının sigorta kapsamında olduğunu, bu kapsamda hukuki olarak ödemeleri gerekenden fazla tazminat ödediklerini ve ölen işçi ailelerinin en azından maddi olarak mağdur olmarını önlediklerini söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.